Potrubie, odpady, odtoky, sifóny a kanalizácie sú citlivé na každodenné splašky a odpady. Zostatky čistiacich prostriedkov, mydiel, saponátov, kuchynského odpadu sa časom zachytia na ich vnútornom priemere a postupne ho zúžia. Preto je profesionálna prevencia vo forme krtkovania nesmierne dôležitá, zabráni havárii, zbytočným stratám a škodám. Non stop servis, profesionálny a korektný prístup Vám zabezpečí služba krtkovanie, ktorá má v ponuke čistenie a udržiavanie kanalizácie modernou technikou, mnohé preventívne programy na údržbu kanalizácie a samozrejme profesionálne riešenia pre prípad havárie.

stav pred haváriou

Zanedbaním prevencie vždy vznikne havária, či už sa jedná o domáce prostredie alebo priemyselný objekt, potrubie sa upchá natoľko, že odpad vyteká smerom do okolia, znečisťuje ho a spôsobuje veľké škody. Rýchlym zásahom sa zabráni ich šíreniu, aj preto je ponúkaný non stop servis veľkou výhodou.Rýchle a účinné odstránenie havárie sa vykoná podľa jej rozsahu, veľkosti a dostupnosti objektu, dĺžky a priemeru potrubia.

V domácnostiach sa najviac osvedčila technika elektromechanického čistenia so špeciálne upravenými rotačnými špirálami, ktoré svojím vibračným pohybom rozbíjajú kaly, usadeniny a nánosy a tým postupne uvoľňujú priemer potrubia. Efektívnosť je vysoká, potrubie po takomto čistení ostáva dlhú dobu funkčné a priechodné.

V prípade väčšieho objektu, dlhého potrubia so širokým priemerom je najúčinnejšou pomocou pri haváriách čistenie vysokým tlakom a prúdom vody za pomoci výkonného čerpadla a dlhej hadice, ktoré dokonale vyčistia potrubia a kanalizácie a udržia ich životnosť na dlhé obdobie.

odtok po vyčistení

Súčasťou servisu sú aj rýchle služby vo forme prevencie ako je napríklad program TV monitoringu potrubia, ktorý dokáže nahradiť stratenú dokumentáciu, odhaliť skrytú závadu a zabrániť zbytočným výkopovým prácam, ktoré navyšujú rozpočet.

Sanácia, frézovanie potrubia odstránia zabudnuté stavebné odpady, zlikvidujú korene, ktoré prerastajú do kanalizácii a zvýšia ich priepustnosť a priechodnosť.