Krásny úsmev je základ. Každý sa rád usmieva, no keď máte hnilé zuby, nie je to práve najpríjemnejšie. Zuby musíte mať krásne biele a čisté. Čistotu vašich zubov zabezpečuje vhodné umývanie a čistenie. Tieto činnosti by ste mali vykonávať pravidelne. Tak zabránite usadeniu povlaku alebo zožltnutia vašich zubov. Potrebujete ísť k zubárovi? Ľudia sa väčšinou veľmi obávajú návštevy zubára.

Preventívna prehliadka

Práve vďaka preventívnej prehliadke zubár zistí, v akom stave máte zuby a ako by ste ich mali vylepšiť. Ak nájde zubný kaz, určite vás objedná ešte na jeden termín, kedy vám zubný kaz odstráni. Vďaka preventívnej prehliadke sa tiež odhalia závažné usadeniny pod korienkami zubov. Ja to volám slangovo endo. Teraz som ho absolvovala, keďže podľa rtg snímku  sa mi usádzali nečistoty až pod zubom vo vnútri ďasna.

zuby

Odstránenie týchto nečistôt prebieha vyvŕtaním diery do zuba a následného vnútorného prečistenia. Toto prebieha v lokálnej anestézii a nebojte sa, nič nebudete cítiť. Už som absolvovala dve návštevy na endo a ešte ma čaká finálna návšteva. Aby ste nemali takéto nečistoty, mali by ste si zuby čistiť aj medzizubnými kefkami alebo aj zubnou niťou. Ja som to však mala kvôli zle zaplombovanému zubu. Môj zub ma teraz nebolí a som maximálne spokojná so zubnou starostlivosťou.

zubári

Zubári pri svojej práci používajú zubnú techniku. Väčšinou sú to všelijaké návstroje vyrobené z kovu, ktoré sú veľmi tenké. Zubár s nimi musí precízne pracovať a aj veľmi opatrne. Každý zubný doktor by sa mal starať o to, aby mal vo svojej ambulancii množstvo zubnej techniky. Ak nemáte rôzne chirurgické nástroje, len ťažko vykonáte zubnú chirurgiu. Trhanie komplikovaného zubu je možné vykonať totižto len chirurgickým zákrokom. Vynikajúcom prevenciou proti zubnému kazu, zubnému povlaku alebo zubnému kameňu je pravidelné chodenie na dentálnu hygienu. To vám rozhodne pomôže.