Svietidlá sú v každom priestore veľmi dôležitou súčasťou. Funkčnosť a estetický dojem, to je to, čo od nich jednoducho očakávame. Pritom správne umiestnenie a výber svetiel je jednou z veľmi dôležitých krokov v projektovaní priestorov. Svetlo plní rôzne funkcie a jeho správne navolenie utvára dobrú atmosféru a správne rozloženia, farebnosť a podobne. Farebnosť svetla by mala ladiť s celkovým zameraním danej miestnosti alebo časti, ktorú osvetľujeme. Dokonca aj biele svetlo má svoje sfarbenie. Teplá biela je skôr tá mäkšia, vytvára energiu a atmosféru pre relax a uvoľnenie. Studená biela zasa dáva priestor skôr pracovnej atmosfére, ostrejšej energii a koncentrácii. Samozrejme biela môže byť aj neutrálna, keď nechcete ani jednu z predošlých.

led osvetlenie

Led svetla sú dostupné v rôznych prevedeniach a dizajnoch. Dávajú priestor rôznym druhom osvetlenia. Hodia sa do priestorov na bývanie, no aj do pracovných priestorov a kancelárií. Jednoducho LED už dnes môžeme umiestniť kdekoľvek. Hlavné svetlá alebo bodové osvetlenie, všetko môžete naprojektovať vo svojich priestoroch aj s LED technológiou. Led svetlá sú zároveň aj veľmi úsporné.

led svetla

Ak by sme to chceli porovnávať s donedávna používanými klasickými žiarovkami, úspora spotreby energie je u LED asi o 75 – 85 % nižšia. To už je naozaj fakt hodné zamyslenia. LED technológia sa tak stáva nielen úspornou, no i ekologickou. S led svetlami viete vybaviť svietidlá, lustre, bodové osvetlenia. Dokonca aj osvetlenie pomocou LED pásov sa na mnohé miesta perfektne hodí. Krásne tak môžete orámovať svetlom dôležité miesta v kuchyni, kúpeľni alebo obývačke. Efektné osvetlenie podhľadov sa dá riešiť tiež pomocou led osvetlenia alebo led pásov. Niektoré LED svetlá majú dokonca viaceré funkcie alebo diaľkové ovládanie či dynamické efekty. S LED osvetlením získate úspora, dlhú životnosť a množstvo možností.