Krtkovanie Ab-krtkovanie je manuálna a odborná činnosť, ktorá sa vykonáva pri upchatej, znečistenej alebo poruchovej kanalizácie. Tento proces môžeme nazvať aj https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/451192-danko-prezident-nemoze-vymenovat-za-ustavnych-sudcov-mamojku-aj-lassakovu/ špeciálnym čistením. Krtkovanie prichádza na rád vtedy ak je kanalizácia v poruchovom stave. V prvom rade sa urobí dôkladná analýza potrubia, aby sa zistila práva príčina danej poruchy. Najčastejšími príčinami bývajú často upcháte predmety, vlasy, zvyšky jedál alebo tiež usadeniny, ktoré sa hromadia a blokujú prívod vody a tým pádom znemožňujú bežnému priebehu a tiež bežnej bezporuchovej prevádzke vašej kanalizácie. Najčastejšími zariadeniami, ktoré sa zvyknú upchať sú záchod, umývadlo, vaňa, sprchovací kút či kuchynský dres, ktorý sa aj spolu so záchodom upcháva najčastejšie.

Krtkovanie

Kanalizácie je systémom, ktorí využívame každý jeden deň. Aj, keď je na prvý pohľad neviditeľná, vidíme a, aj využívame jej “konečne” zariadenia, ktorými sú okrem iného aj všetky sanitárne zariadenia, ktoré sme si už spomenuli. Vykonáva sa za pomoci pomôcky, ktorá sa nazýva špirála. Dnešná moderná doba je plná vymoženosti a technológii, ktoré uľahčujú a zrýchľujú našu fyzickú a manuálnu činnosť. Aj kvôli tomu sa už zvyknú využívať elektromagnetické špirály, ktoré nahrádzajú práve tie “staré” mechanické. Tieto “nové” špirály fungujú na elektromagnetickom princípe. Preto aj táto činnosť trvá oveľa kratšia a vykonáva sa, aj jednoduchšie, ako to bolo a možno, aj stále je v prípade použitia tých starších mechanických špirál.

Krtkovanie

Každé potrubie je veľmi špecifické čiže iné, odlišne od ďalších kanalizácii. Od iných kanalizačných potrubí sa líši svojou dĺžkou, tvarom, ale aj svojim prístupom k samotnej kanalizácii. Možno aj kvôli tomu sa využívajú rôzne nadstavce. Existuje niekoľko variant, čiže nemôže sa stať, že by sa do nejakého kanalizačného systému táto špirála nevošla alebo by sa nedala použiť. Tieto špirál sú vytvorené presne tak, aby dokázali preraziť aj tie najtvrdšie usadeniny, ktoré sa už môžu nachádzať v potrubí naozaj dlho.