Ľudstvo sa od svojho raného začiatku podstatne posunulo vpred, v každom smere sa vyvíjame a meníme zaužívané pravidlá, pretože sa mení aj náš celkový postoj k životu a bežný štýl akým prežívame každý jeden deň. Zamestnanie a pravidelné dochádzanie za prácou sme museli zohľadniť aj pri zostavovaní našich šatníkov a vniesť doň praktické a pohodlné odevy.

Originalita môže vyzerať aj takto

Stráviť celý deň za počítačom či za pultom v úzkom korzete alebo širokých naškrobených sukniach by asi nebol najpohodlnejší spôsob vykonávania práce, preto sme sa aj v móde posunuli od týchto krinolín až k pohodlným odevom, kde okrem sukní a šiat nesmú chýbať ani džínsy. Tie sa dostali k slovu dlhší čas od svojho uvedenia na trh, ale napriek tomu sa dnes nazývajú aj jeans Bigstarjeans.sk nesmrteľné. Nechýbajú v skriniach mužov ani žien, nosíme ich do práce, ale aj na iné príležitosti a zrejme sa to tak skoro ani nezmení.

Rozličné strihy a štýly majú na svedomí svetové značky, ktoré ich šijú, aby bol pokrytý široký vkus zákazníkov. Materiál, teda jeansovina, prešla prerodom a v súčasných krajčírskych dielňach nájdeme aj elastickú džínsovinu, ktorá je veľmi populárna a obľúbená. Z nej sa totiž šijú nohavice úzkeho strihu, takzvané slim či skinny, ktoré musia postavu pekne kopírovať.

Nie každý však obľubuje tesné strihy, pre milovníčky pohodlia sú k dispozícii džínsy v strihoch mom alebo boyfriends, takisto široké nohavice zaznamenávajú čoraz väčší záujem spotrebiteľov. Rovným strihom nohavíc však nič nepokazí žiadna žena, dokonca dokážu vyrovnať nevyváženosť siluety a napraviť krivdy prírody. Myslieť pritom treba aj na farby, ktoré si zvolíme, známe pravidlo, že tmavá farba zužuje a svetlá pridáva na objeme treba zohľadniť aj pri kúpe džínsov.

Farb, značky či strihy, stačí si vybrať

Klasická modrá má viacero odtieňov a nemusí to byť iba o modrej farbe, ale na trhu sú aj čierne, biele a veľa iných pastelových odtieňov farieb. Metalické vlákna sa tiež ujali a páčia sa hlavne mladším zákazníčkam, ktoré sa chcú odlišovať a majú rady extravaganciu. Vysoký pás je vhodný pri nutnosti skryť nejaké kilo navyše, znížený pás je ale opäť v trende a obľúbený je hlavne u mladšej generácie, ktorá si to vzhľadom na typ postavy môže dovoliť.