Ak sa pozrieme na štáty Európy, máme možnosť všimnúť si rôzne veľkolepé a krásne mestá, no i rôzne úctihodné prírodné a kultúrne pamiatky. Čo sa týka tých hlavných miest, na prvú priečku možno zaradiť Londýn. No iba malinký kúsičok nižšie, takmer na rovnakú priečku môžeme zaradiť Paríž, ktorý sa takisto teší obrovskej popularite a pravidelnej návšteve vlny turistov z celého sveta. Ak sa aj Vy rozhodnete navštíviť toto mesto, ktoré je populárnou atrakciou, inšpiráciou umelcov, snom slobodných duší a vhodným miestom pre zamilovaných, tak mi prosím dovoľte, aby som Vám poskytol zaujímavú radu v podobe webového odkazu spodek Eiffelovy věže
Jedná sa o odkaz na článok, v ktorom sa máte možnosť dočítať rôzne rady, ako si tento pobyt v Paríži užiť čo najlepšie a najefektívnejšie. Tých rád je konkrétne šesť a mohli by zaujať i Vás.
Paríž je známy predovšetkým svojou umelecky pôsobiacou architektúrou. V tomto bode musím jednoznačne spomenúť veľmi známu Eifelovu vežu. Ide o skutočne ojedinelú, netradičnú, no pritom úchvatnú stavbu a vlastne i umenie, ktoré musí oceniť každý znalec architektúry, no i bežný turista. Takýto typ stavby máte možnosť zbadať iba v Paríži a vlastne sa jedná o jeho hádam najslávnejší symbol a znak.
muzeum Louvre
Za zmienku určite stojí i známa stavba Louvre.Na originalite a umeleckom spracovaní takisto v ničom nezaostáva, môžeme sa rovnako kochať jej krásou. Konkrétnejšie ide o jedno z najznámejších múzeí sveta, taký palácový komplex, ktorý sa tu uchoval od dôb kráľov. Dnes v ňom spatríme i obdivuhodnú pyramídu zo skla!
pyramida Louvre

Pre tých turistov, ktorí sa skôr zaujímajú o prítomnosť, či dokonca hľadajú až futurizmus, tu je k dispozícii nadčasovo moderná štvrť, ktorá nesie názov La Défense. Tu spatríme množstvo mrakodrapov a budov, ktoré pôsobia takmer ako z filmu o budúcnosti. Táto štvrť je veľmi pokroková, čo môžu niektoré iné štáty iba z diaľky závidieť.