Pravidelné svietenie so žiarovkami je nám všetkým veľmi dobre známe, opakovane ich využívame k rozžiareniu našich interiérov. Berieme to už tak, že na takých žiarovkách nie je nič extra zaujímavé, no aj medzi nimi môžeme spozorovať mnohé atraktívne rozdiely, hlavne ak ide produkty spadajúce do kategórie moderných led svetiel.

A nejde i ba o nejaký módny trend. Vo svojej podstate z prvého pohľadu a z hľadiska štruktúry či dizajnu veľký rozdiel medzi žiarovkami nevidíme, čo je však podstatné, to je rozdielna technológia, akú používajú „ledky“ a vďaka ktorej prinášajú oveľa úspornejšie vlastnosti, dlhšiu životnosť a nerušený chod žiarenia. Pri zapnutí sa navyše ihneď rozsvietia a nie je potrebné, aby sa zahrievali, tým pádom veľkú časť energií premieňajú na svetlo, nie na teplo.

žiarovka, notes

  • Za tieto oceniteľné efektívne a úsporné vlastnosti vďačíme svetlo emitujúcim diódam, ktoré sa nachádzajú v týchto žiarovkách a ktoré sú zodpovedné za ich žiarenie.

Diódy sa po zapnutí svetla okamžite rozžiaria a následne sú schopné poskytovať dlhodobo nerušený chod, bez nejakého blikania či výpadkov. Ak vravíme o kvalitných modeloch, zároveň sa s týmto faktorom spája dlhá životnosť led svetiel, tá sa pohybuje niekde okolo 50 000 hodín.

Ekologická otázka

Výhody led žiaroviek spočívajú aj v ich ekologických vlastnostiach a výbornej recyklovateľnosti. Okrem toho je známe, že neobsahujú ortuť a ani iné známe škodliviny, s ktorými by ničili životné prostredie. Aj toto je jeden z podstatných dôvodov, prečo EÚ vyradila staré žiarovky z trhu a povolené sú novšie, úspornejšie a hlavne ekologickejšie alternatívy, medzi ktorými dominujú práve tieto.

drevo, žiarovka

Komplexný a univerzálny výber do každej situácie

V kategórii led svetelených produktov sa stretávame so žiarovkami všetkých využívaných závitov, v ponuke nechýbajú ani led žiarovky gu 10 či takzvané bodové svetlá. Okrem žiaroviek sú to ale napríklad aj trubice, pásiky či reflektory.