Sú mnohé rady, ktoré dokážu zefektívniť funkčnosť vášho mobilu. Budeme sa baviť len o smartphonoch, ktoré majú systém Android. Preto vlastníci telefónov s logom odhryznutého jablka môžu tento článok zatvoriť, alebo pokojne čítať ďalej.

mobil

1. Nahraďte aplikácie, ktoré využívate, menej náročnejšími verziami.
Mnohý vývojári aj svetových značiek aplikácií dnes ponúkajú svoje menej náročné verzie aplikácii. Nájdete ich s prídavkom slova Lite alebo Go. Čo určite odporúčam, tak nahradiť Facebook za Facebook Lite, najlepšie je ísť cez klasický prehliadač. Potom je aj Messenger Lite či Skype Lite alebo Mapy Go. Avšak dôležité je spomenúť to, že pri týchto odľahčených aplikáciách musíte počítať s určitými obmedzeniami. Nízka veľkosť aplikácie totižto nemôže obsahovať také funkcie ako má jeho väčšia verzie. Teda aplikácia má len základné funkcie. A tu je príkladom taký Messenger Lite, nemôžete v ňom používať Chat heads.

2. Odstráňte všetky aplikácie, ktoré nepotrebujete.
Toto je kameňom úrazu spomalených telefónov, to, že obsahujú nepotrebné aplikácie, ktoré spomaľujú chod mobilu. Ak máte novozakúpený smartphone, je dosť možné, že máte v ňom nainštalované nepotrebné hry. Rovnako si aj prezrite zoznam aplikácii v nastaveniach. Je dosť možné, že tam nájdete nepotrebné aplikácie, ako napríklad Filmy Google play, alebo Knižnica Google play a podobne. Pri nich nebude slovo odinštalovať, ale zakázať. Aj to je lepšie, ako nechať to pustené. Ale dávajte pozor, čo nepoznáte radšej nechajte len tak, neviete či to nebude niečo potrebné, aj keď Android nepovoľuje takéto aplikácie odinštalovať ani zakázať.

iphone

3. Nepoužívajte aplikácie na zrýchlenie smartphonu.
Aj ja som ich kedysi používala a používal ich asi každý, kto chcel mať rýchlejší telefón, no nepozrel sa na to hlbšie. Tieto aplikácie len zavádzajú a klamú, pretože nemajú prístup k rootu. Tieto aplikácie nemajú absolútne žiaden efekt, práveže zbytočne zamestnávajú procesor a míňajú batériu.